Stránky o browserových online hrách

www.ONLLINEOVKY.nolimit.cz

RSS

RSS

Travian

Tipy a triky

Travian -Tipy a triky

 

ZAČÁTEČNÍK
1. Zaregistrujte se na co nejnovější svět (informace o tom najdete v novinkách)
2. Pročtěte si k čemu je jaký národ a potom hrajte takovým stylem, který tomu nejvíce odpovídá
3. Nežeňte se hned za založením aliance, ale podívejte se na mapě, která je dobrá a je blízko vás, zkuste se stát jejím členem
4. Ze začátku se určitě zaměřte na ekonomii - tedy na rozšiřování surovinových polí
5. Myslete na obranu. Ať už hrajete za jakýkoli národ. Obrana je základem. Když si postavíte plno útočných jednotek a někdo se proti vám domluví a postaví velkou obranu, o všechno přijdete. Jste potom velmi snadným terčem
6. Pokud hrajete za Galy, využívejte v hojné míře pasti
7. Stavte úkryty. Kdo přijde a nic neukradne, těžko se vrátí. Navíc, pokud tam budete mít v obraně jednotky a on o ty svě přijde - nezískal vůbec nic a ještě navíc ztratil. Udělá to 2-3x a nechá toho.
8. Jednotky používejte k tomu, k čemu jsou určeny. Příklad: Jako Gal určitě nechoďte útočit s Falanxema. Je to jen obranná jednotka. Jistě, mají nějaký útok, ale je to opravdu velmi, velmi malé a nevýhodné! Do obrany stavte obranné jednotky, ne útočné (například tam mějte Falanxe a ne blesky).
9. Využívejte bitevní simulátor, najdete ho ve Shromaždišti. Pokud máte aktivovaný plus účet, uděláte si docela dobrý obrázek o tom, jak který útok dopadne. Není to ale samozřejmě 100%

POKROČILÝ HRÁČ
1. Dbejte na vysoký počet špehů. Většina hráčů to stále podceňuje, i když dostávají mnoho rad. Pravdou však je to, že ten, kdo nemá hodně špehů může být snadno sám vyšpehován a potom na něj přijde takový útok, který bude počítat s jeho jednotkama - informace, to je to, co nejvíce útočníkovi pomáhá.
Pokud vás nikdo nevyšpehuje, většinou na vás ani nezaútočí. Zkuste mít špehy v poměru 1:20 k obyvatelům.
2. Nepospíchejte se založením další vesnice. Ideální stav je takový, kdy budete mít v hlavní vesnici suroviny na 10. úrovni a postavené podpůrné budovy. Základem je prostě mít z čeho druhou ves dotovat a také ji podpořit v případě útoku obrannými jednotkami.
3. Výhodné je dobývat oázu jen se samotným hrdinou. Ušetří vám to zbytečné ztráty na vojácích. Jen na poslední útok na oázu připojte i vojsko. Tím ukradnete 400 od každé suroviny. Toto platí v případě, kdy nemáte několik stovek útočných jednotek a přes simulátor vám nevyjde příliš ztrát.
4. Říkáte si: Ve vedlejší vesnici nemůžu udělat pořádnou army. Co s tím? Odpověď je poměrně jednoduchá. Udělejte si jako vedlejší vesnici multicrop 1-1-1-15. V hlavní si vyrábějte útočné vojsko a když nebude už místo tak si to strkejte jako podporu do multicropu. Když budete chtít někoho sejmout tak si je stáhnete a zaútočíte se všemy.
Ale POZOR: Musíte si v tu dobu posílat do hl. vesnice obilí aby neumřeli hlady!
5. Co sestřelit katapultama nejdříve? Záleží, co je vaším cílem. 
       - Pokud chcete hráče zničit, miřte na obilná pole a mlýn. Potom na hlavní budovu, díky   tomu mu půjde stavba dalších budov pomalu. Dál to pokračuje podle vašeho gusta :-) 
       - Pokud z něj chcete mít alespoň nějakou dobu farmu, zničte mu tržiště, kasárna, stáje, shromaždiště. To opakujte a mezi tím posílejte vojáky. Hodně se vyplatí vzdát se ukradení obilí a zničit mu pro jistotu veškerá pole a mlýn, sýpku. Tím nebude moc krmit případné podpory.
6. Chcete katapultama trefit úkryt? Osvědčilo se poměrně dobře to, když pošlete 3-4 vlny útoků a všechny budete směřovat na hlavní budovu (cílem je ji zničit a potom na ni dál mířit). Podle zkušenosti se do úkrytů opravdu velmi často trefilo.


SKORO PROFÍK :-)
1. Mějte špehy v poměru 1:10 k obyvatelům.
2. Ničivější síla katapultů bude tehdy, pokud budete mít shromaždiště na 20. úrovni a budete mít minimálně 20 katapultů. Můžete označit 2 cíle a dá se říct, že to bude 2x větší síla než normálně.


NEOBLÍBENÉ PRO ADMINY TRAVIANU
1. Schovejte si suroviny před přetečením skladů tak, že je přes noc dáte na trh (samozřejmě za takovou výměnu, kterou nikdo nevezme)
2. Chcete mít více účtů? Nedoporučujeme to. Jednak to zabere více času, můžete být za to smazáni a hra vás díky tomu může přestat bavit. Pokud vás to ale neodradilo, tak tedy:
Podle čeho vás mohou admini odhalit?
  - stejná IP
  - cookies
  - příliš nápadné přesouvání surovin (prostě využívání toho druhého účtu ve svůj prospěch)
Co dělat?
  - ideální stav je ten, že si stáhnete jiný (než který běžně používáte) internetový prohlížeč
  - tam si nastavíte používání proxy serveru, přes google si najdete vhodné IP adresy,  nepoužívejte raději typ transparent, ale high anonymity nebo anonymous
  - ze začátku se věnujte těžbě surovin a obraně.. je potom na vás, jak s tím naložíte ;-)

OSTATNÍ
1. Pokud na vás jde útok, postarejte se především o vaše suroviny. Začněte něco stavět, stejně by jste to museli v budoucnu udělat. Zbytek surovin pošlete k někomu známému, který vám je potom vrátí - je potřeba si ověřit, zda má dost místa ve skladu.
Pozor! Suroviny neskryjete před útokem na tržišti - i odtud vám budou ukradeny
2. Kde najdete multicrop? Mulicrop se z pravidla vyskytuje v blízkosti obilných oáz. Pokud tedy někde najdete víc obilných oáz u sebe tak projeďte okolí protože je moc veliká pravděpodobnost že tam bude právě nějaký multicrop

Žádné komentáře
 
Vše o online hrách